Tajemná Normandie a nečekaný objev Babičky Chantal

To vám takhle chystám letní online zájezd po Francii a brouzdám po Normandii... A narazila jsem na e-shop Babička Chantal. Slovo dalo slovo a máme pro vás karamelky. Pojďte si zasoutěžit!

Posledních pár dní pro vás plánuji obsah nového letního kurzu a troufám si říct, že to bude fakt pecka! Procestujeme si Francii od severu k jihu, navštívíme krásná místa a přijdou i hosti. Máte se na co těšit!

Tento cestovatelský kurz nebude tentorkát o francouzštině. Bude se konat v češtině, takže se budou moci zúčastnit i ti z vás, kteří francouzštinu neovládají, ale chtějí poznat blíže krásy Francie. Bude to takový online zájezd do Francie z pohodlí domova. Pro víc informací mrkněte sem a pojďte si rovnou zamluvit své místo.

Mám domluvené zajímavé hosty, kteří nás provedou po Paříži a po dalších regionech Francie a navíc připravuji i zajímavosti o kultuře i gastronomii.

Jak tak skládám zajímavosti o francouzských městech, zabrouzdala jsem do míst, kde jsem nikdy nebyla a které mě moc lákají. Střed i jih Francie mám procestovaný už křížem krážem, ale ještě nikdy jsem nebyla na severu. Quelle honte ! Na příští dovolenou už fakt musím jet do Normandie! Brouzdám po netu a kochám se fotkami nádherného křídového pobřeží, které je právě pro Normandii tak typické.

💡
Víte, proč se Normandie jmenuje Normandie?
Je pojmenovaná podle vikingského kmene Normanů, kteří se tam usadili.

Znáte Normandii?

Když se řekne Normandie, vybaví se vám určitě jako první vylodění spojeneckých vojsk a největší vojenská operace v dějinách, tzv. DEN D. Nejnavštěvovanějšími místy jsou právě ony vyloďovací pláže Sword, Juno, Gold, Omaha a Utah, ale i další místa, která připomínají události 2.sv. války. Určitě také budete všichni znát nádherné opatství Mont Saint-Michel. Když přijde příliv, stane se z opatství ostrov v moři, který se zas při odlivu spojuje se zemí. Pokud chcete tipy, co navštívit v Normandii, mrkněte třeba na tenhle článek.

V Normandii je taky malebná vnitrozemská příroda, typické venkovské statky a jablečné sady. Pro tuto oblast je charakteristický cider (pozor, Francouzi nevyslovují /sajdr/, ale /cídr/) a pálenka Calvados. A tak jako každý francouzský region, i Normandie se pyšní výbornými regionálními sýry

Objevení Babičky Chantal

V průběhu slintání nad gastronomií regionu, jsem narazila v jednom přívětivém internetovém obchůdku na slaný karamel z Normandie. Mňam, mňam. 

Lukasem, majitelem obchůdku Babička Chantal, jsme prohodili po emailu pár vět a zjistili jsme, jak oba zbožňujeme Francii. Lucas a jeho žena založili malý eshop s francouzskými delikatesami a kosmetikou jako vzpomínku na Lucasovu babičku Chantal, která ve Francii strávila celý život. Lukas často trávil své dětství u babičky Chantal v Normandii a tento kout země opravdu zná jak své boty. 

Produkty, které nabízí zákazníkům si Lucas se ženou vybírají sami, bez prostředníků a přímo od místních francouzských výrobců a farem. Vše s ohledem na přírodu a šetrnost zpracování. Líbí se mi, že z produktů je cítit opravdová kvalita, tradice a péče

V e-shopu najdete třeba slaný karamel a karamelové bonbony, kaštanové krémy, bonbony Calissons z Provence, foie gras, rillettes, ale třeba i přírodní kosmetiku z Provence jako levandulová mýdla apod.

Soutěž o karamelky!🤩

Máte rádi slaný karamel? Kdo by neměl! Pokud si chcete pochutnat na výborném kvalitním karamelu přímo z Francie, pojďte si zahrát soutěž. Sledujte můj Instagram nebo Facebook a už za pár dní se zúčastněte losování o dobroty od Babičky Chantal.

Sdílej na FB
Sdílej na Twitteru
Sdílej na LI
Sdílej na Skypu
Picture of Hanka Šimáčková
Hanka Šimáčková
Jsem lektorka francouzštiny a specializuji se na online výuku. Učím zábavně a efektivně - tak, aby to vedlo k výsledkům!