Štítek blogu: slovíčka

Dozvíte se hodně nejen o Francii…

mobilni aplikace na francouzstinu
Tipy k učení

6 skvělých mobilních aplikací na učení francouzštiny

Většina z nás už má mobil přirostlý k ruce. Je na čase toho využít a nechat si k tělu přirůst i francouzštinu. Díky mobilním aplikacím si můžete kdekoli a kdykoli procvičovat slovíčka nebo si třeba pilovat porozumění poslechu. Pojďte se podívat na 6 skvělých aplikaci, které si zamilujete!

Číst dále »
homonyma ve francouzstine
Francouzština

Mužský nebo ženský rod – není to fuk? Není. (2/2)

V minulém článku jsme si ukázali, že záměna rodu ženského a mužského u podstatných jmen někdy může úplně změnit význam homofonních slov. Dnes se spolu podíváme ještě na zákeřnější slova – a to taková, která se dokonce i stejně píší.

Číst dále »
homofony ve francouzstine
Francouzština

Mužský nebo ženský rod – není to fuk? Není. (1/2)

Ta dům, ten paže, ta rádio, ta auto,… Jak si to jen zapamatovat? Je to vůbec nutné? Někdy mi studenti říkají, že na členy se chtějí vykašlat, že prý je jim rozumět i tak. Chyba. Někdy totiž záměna rodu může úplně změnit význam toho, co chceme říct. Dnes bude řeč o homofonech, která se od sebe liší mužským nebo ženským rodem.

Číst dále »
Anki uceni slovicek
Tipy k učení

Učení slovíček? Jedině s Anki!

Anki je velice oblíbený software k učení. Učit se na něm můžete cokoli, ovšem nejčastěji se používá k učení slovíček. Je zdarma, má vymakaný algoritmus pro dlouhodobou paměť a umí i výslovnost. Ale protože vypadá trošku složitě, vytvořila jsem pro vás skvělý videotutoriál.

Číst dále »