Rozjeď to v roce 2021!

bonnes_resolutions

Rok plný podivných změn je za námi a teď už tak nějak tušíme, co můžeme čekat v tom novém. Minimálně na jeho začátku většina z nás nadále zůstane doma na homeoffice a kulturního ani společenského života si moc neužijeme. Berme to ale pozitivně a snažme se využít ty hodiny ušetřeného času na nejrůznější indoorové záliby, na které by za normálních okolností nezbýval čas. Třeba na francouzštinu?

Francouzština jako novoroční předsevzetí

Cizí jazyk je možné ovládnout třeba i za pár měsíců. Stačí jen dostatek motivace a odhodlání věnovat se učení naplno. Jakmile se do toho opřeme, dějí se zázraky a pokroky se objevují tak rychle, že to nestíháme sledovat. Chcete to zažít? Pusťte se do toho a uvidíte sami.

Pro ty z vás, kteří jste si na Nový rok předsevzali věnovat se v roce 2021 francouzštině a posunout ji na vyšší úroveň, jsme společně s 5 dalšími kolegy vytvořili projekt Bonnes résolutions 2021.

Každý den 1 video na Instagramu + Bonus

Od 26. prosince do 31. ledna jsme vám na Instagramu zveřejnili každý den 1 video plné tipů k učení francouzštiny. Najdete v nich tipy na aplikace, podcasty, hudbu, procvičování výslovnosti a spoustu dalších zajímavostí!

Jako doplněk k videím si můžete stáhnout ještě bonus – pracovní sešit se shrnutými tipy. Pište si poznámky, odškrtávejte si splněné aktivity a sledujte své pokroky! Pracovní sešit si stáhněte pod tímto odkazem.

Nenechte si ujít žádné video:

  1. Jak se obklopit francouzštinou v každodenním životě – Katka Ciglerová @vyuka_francouzstiny
  2. Tipy na podcasty a audioknihy – Terka Veselá @vesela_francouzština
  3. Mobilní aplikace a weby k učení francouzštiny – Bára a Gwen @francouzstina_baragwen
  4. Jak procvičovat francouzštinu pomocí písniček – Hanka Šimáčková @profhanka
  5. Procvičování výslovnosti – Lucka Yvon-Křivánková @francouzskypresskype
  6. Pot de gratitude – Lenka Le Fèvre @s.francouzstinou.ke.hvezdam

Můj příspěvek: Jak procvičovat francouzštinu pomocí písniček?

Já jsem pro vás připravila video na jedno z mých nejoblíbenějších témat – poslouchání písniček. Písničky v cizích jazycích poslouchám moc ráda, a přestože se zdá, že z rýmovaných a často nesmyslných textů se nejde učit, písničky mají v učení jazyka rozhodně své místo.

Při poslechu písniček vám slovíčka, slovní spojení a výslovnost zůstavají v paměti nevědomky a vy se tak učíte s radostí a v největším klidu.

Poslechněte si 10 tipů na frankofonní interprety ve videu:

Bonnes résolutions 2021 #4: Jak procvičovat francouzštinu poslechem písniček?

Pokud se vám náš projekt líbí, dejte nám na sociálních sítích lajk a sdílejte videa mezi své přátele. Uděláte tak radost nejen nám, ale i všem, kteří si přejí v roce 2021 zdokonalit svou francouzštinu.

Nás spolupráce na projektu moc bavila a těšíme se, až pro vás nachystáme další zajímavé materiály. Sledujte naše profily a pokud máte jakékoli dotazy nebo připomínky, neváhejte nám napsat!

Chcete se umět dokopat k francouzštině každý den?

Nezapomeňte, že už 11. ledna začíná 21denní výzva „Učíme se francouzsky!“ pro úroveň A2. Pokud chcete nastartovat svou francouzštinu po vánočních prázdninách, pojďte se přidat! Je tam ještě pár posledních volných míst a víc informací najdete na této stránce.

Přeji vám hodně štěstí do nového roku a držím vám palce (nejen) s francouzštinou!🍀

Sdílej na FB
Sdílej na Twitteru
Sdílej na LI
Sdílej na Skypu
Hanka Šimáčková
Hanka Šimáčková
Jsem lektorka francouzštiny a specializuji se na online výuku. Učím zábavně a efektivně - tak, aby to vedlo k výsledkům!