Vytuněné transkripce

Transkripce videí, ze kterých se můžete učit!

Sledování autentických videí je jedna z nejlepších metod učení se cizího jazyka. Autentická videa jsou ta videa, která nebyla vytvořena pro účely učení se cizího jazyka, ale pro rodilé mluvčí. Nemluví se v nich zjednodušeně ani pomaleji, a tak v nich slyšíte přirozenou mluvu rodilých mluvčích.

Čeho docílíte sledováním autentických videí?

  • Seznámíte se s hovorovou francouzštinou.
  • Zvyknete si na rychlost mluvení.
  • Naučíte se užitečná slovíčka v kontextu.
  • Poznáte francouzskou kulturu.
  • Budete se skvěle bavit!

To všechno zní skvěle, ale má to jeden zádrhel – k autentickým videím jen málokdy najdete titulky a kvůli rychlosti mluvení je porozumění dost náročné. Hovorové výrazy a užitečná slovní spojení tak často splynou ve spleti rychlých dialogů a student pak mají často pocit, že to nemá smysl.

Proto jsem pro vás připravila skvělé “vytuněné transkripce”, které vám pomůžou s porozuměním zábavných videí a navíc se z nich i můžete učit!

Co taková “vytuněná transkripce” obsahuje?

Každý dokument obsahuje kompletní transkripci jednoho zábavného autentického videa, ke kterému dostanete přístup před odkaz a QR kód. V dokumentu si přečtete celý přepis videa, naučíte se nová slovíčka, dozvíte se nějakou kulturní zajímavost a zopakujete si gramatiku.

Transkripci

Kompletní přepis všech dialogů ve videu.

Slovíčka

Česky vysvětlená slovíčka a slovní spojení s příklady použití.

Reálie

Kulturní okénko s doplňující informací pro prohloubení porozumění videa.

Gramatiku

Vysvětlený nějaký gramatický jev se cvičením i klíčem.

Kartičky

Kartičky k vystřižení z nových probraných slovíček z videa.

Nabídka transkripcí

Gad Elmaleh - Poisson

Délka: 06:03
Doporučovaná jazyková úroveň: B1

Jeden z mých nejoblíbenějších sketchů populárního francouzského humoristy Gada Elmaleha.

Zasmějete se a naučíte se u toho třeba i nějaká slovíčka na téma rybiček a rybaření. Čeká na vás křížovka i cvičení na subjonctif přítomný.

Un gars une fille - Dans l’agence de voyage

Délka: 05:55
Doporučovaná jazyková úroveň: A2

Krátká epizoda ze seriálu „Un Gars une fille“ o jednom skvělém párečku. Ten kluk se jmenuje Jean a hraje ho můj oblíbenec Jean Dujardin. Ta holka se jmenuje Alex a hraje ji ujetá Alexandra Lamy.

Tento díl je z cestovní kanceláře. Naučíte se nějaká slovíčka na téma prázdnin a cestování, uděláte si jasno v předložkách před zeměmi a podíváme se třeba i na nepravidelné množné číslo podst.jmen.

Un gars une fille - Ski aux Menuires

Délka: 04:45
Doporučovaná jazyková úroveň: A2

Krátká epizoda ze seriálu „Un Gars une fille“ o jednom skvělém párečku. Ten kluk se jmenuje Jean a hraje ho můj oblíbenec Jean Dujardin. Ta holka se jmenuje Alex a hraje ji ujetá Alexandra Lamy.

Tentokrát jedou Jean s Alex na dovolenou na hory. Poslechnete si pár sprostých nadávek, naučíte se slovíčka na zimní dovolenou a procvičíte si i podmiňovací způsob minulý!

Transkripce si můžete koupit jednotlivě nebo i jako balíček za výhodnou cenu.

3 KS ZA CENU 250 Kč!

V objednávkovém formuláři stačí zaškrtnout ty varianty, které si přejete.